Достапни линкови

logo-print

Пакистанската војска уби 60 талибански милитанти


Пакистанските воени сили соопштија дека убиле 60 талибански милитанти во денешниот напад во долината Сват во северозападниот дел на земјата. Нападот бил изведен од хеликоптер и пешадиски сили. Првичните проценки беа дека најмалку дваесетмина талибанци биле убиени во офанзивата на пакистанската армија.
XS
SM
MD
LG