Достапни линкови

logo-print

Назначен нов шеф на американските сили во Авганистан


Американскиот Сенат потврди дека претседателот Барак Обама го назначил Полковник Генерал Стенли МекКристалза нов командант на американските сили во Авганистан. МекКристал ќе го замени Генерал Дејвид МекКиернан. Американските власти очекуваат новоназначениот шеф на американските сили да имплементира нови стратегии за борба против талибанските и други милитанти.
XS
SM
MD
LG