Достапни линкови

logo-print

Руски воени вежби кај границата со Грузија


Повеќе од 8.000 руски војници ќе учествуваат во воена вежба во близина на границата со Грузија. Руското министерство за одбрана соопшти дека вежбите за антитероризам и итни интервенции ќе се одвиваат од 29 овој месец до 6 Јули. Инаку, Русија имаше кратка војна со Грузија во август минатата година.
XS
SM
MD
LG