Достапни линкови

logo-print

Шестмина уапсени за планирање напад на Г8


Шест лица се обвинети за планирање на напад на самитот Г8 кој се одржува следниот месец во Италија. Новинската агенција АНСА соопшти дека италијанските власти упасиле шестмина, обвинети за поседување огнено оружје и планирање на терористички напад. Самитот Г8 ќе се одржи во Италија од 6 до 8 јули во градот Лаквила.
XS
SM
MD
LG