Достапни линкови

logo-print

Цената на нафтата на рекордно ниво годинаваЦените на нафтата на азијските берзи денеска достигнаа над 72 долари за барел, што е највисоко ниво годинава. Во март, годинава барел нафта се продаваше за 35 долари за барел. Сегашниот раст на цената на нафтата се должи на проценките на инвеститорите дека најлошото од рецесијата во Соединетите ДРжави е поминато и оти економската ситуација се подобрува.
XS
SM
MD
LG