Достапни линкови

logo-print

Илјадници дополнителни војници во Авганистан


НАТО командантот во јужен Авганистан изјави дека очекува распоредувањето на илјадниците доплнителни американски војници во Авганистан да заврши пред војници пред претседателските избори, кои треба да се одржат во август. За ситуацијата во Авганистан, вчера во Холандија, расправаа 8-мина министри за одбрана од земјите членки на НАТО, меѓу кои и американскиот, Роберт Гејтс. Американскиот претседател Барак Обама издаде наредба за испраќање дополнителни 21-на илјада војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG