Достапни линкови

logo-print

Во Женева состанок посветен на новиот грип


Светската здравствена организација свика итен состанок, посветен на ширењето на новиот грип. На состанокот во Женева, меѓу другото, треба да биде утврдено дали се исполнети условите за прогласување пандемија.
XS
SM
MD
LG