Достапни линкови

logo-print

НАТО драстично ќе го намали бројот на војниците на КосовоНАТО планира масовно кратење на своите војници на Косово, соопштија официјални претставници на Алијансата. НАТО моментално има на Косово околу 15 илјади војници, а според најавите, нивниот број би требало да се намали за 10 илјади до јануари наредната година.
XS
SM
MD
LG