Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџад ги обвини противниците дека користат нацистички тактики


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска ги обвини своите противници дека користат тактики за омаловажување слични на тактиките на Адолф Хитлер. Актуелниот ирански Претседател додаде дека неговите противници може да добиат затворски казни поради ваквите навреди. Претседателскиот кандидат Мирхосеин Моусави претходно го обвини Ахмадинеџад дека лаже за економската ситуација во земјата. Инаку, денеска е последен ден од предизборната кампања во Иран.
XS
SM
MD
LG