Достапни линкови

logo-print

Американскиот пратеник Мичел во мировна мисија во Рамала


Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел денеска се состанува со палестинските лидери во Рамала. Неговата мисија има за цел обнова на израелско – палестинските мировни преговори. Мичел вчера се сретна со ираелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху, кој се уште не се изјасни за решението две држави израелска и палестинска за ставање крај на конфликтот. Американскиот пратеник утре ке го посети Либан а задутре и Сирија.
XS
SM
MD
LG