Достапни линкови

logo-print

Во Македонија доаѓа српскиот министер за одбрана


Министерот за одбрана на Република Србија Драган Шутановац денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Тој ќе се сретне со својот македонски колега Зоран Коњановски, при што ќе биде потпишана Спогодба за соработка во областа на одбраната. Шутановац ќе биде примен и од претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов и од премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG