Достапни линкови

logo-print

Барел нафта над 70 долари


Цената на нафтата го постигна рекордот во последните седум месеци. Имено, на берзата во Њујорк еден барел се продава за нешто повеќе од 70 американски долари, што е највисока цена од ноември минатата година. Со тоа цената на нафтата од февруари годинава е зголемена повеќе од двојно.
XS
SM
MD
LG