Достапни линкови

logo-print

Американски затвореник во белоруски затвор штрајкува со глад


Американски адвокат осуден на три години затвор во Белорусија поради индустриска шпијонажа, почна да штрајкува со глад. Адвокатот на осудениот Емануел Зелцер изјави дека неговиот клиент смета дека штрајкот е единствен начин да привлече внимание. Зелцер беше уапсен минатата година во услови на високи тензии во односите меѓу Белорусија и САД.
XS
SM
MD
LG