Достапни линкови

logo-print

Затвореници од Гвантанамо Беј пристигнаа во САД


Американските власти соопштија дека првите затвореници од Гвантанамо Беј од Куба пристигнале во Њујорк, каде ќе им се суди за тероризам. Првото судење е закажано денеска против Ахмед Кхалфлан Гаиланти, за кого постои сомнение дека бил инволвиран во бомбардирање на две американски амбасади во Африка. Затворот Гвантанамо Беј треба да се затвори до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG