Достапни линкови

logo-print

Апел до Северна Кореа да ги ослободи американските новинарки


Семејствата на двете американски новинарки кои во Северна Кореа се осудени на дванаесет години принудна работа апелираа до официјален Пјонгјанг да покаже сожалување и да ги ослободи. Во заедничката изјава, семејствата на Лора Линг и Еуна Ли наведуваат дека се шокирани од казната и се извинуваат за евентуалните ненамерни погрешни чекори на репортерките во Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG