Достапни линкови

logo-print

Продолжува посетата на делегација на хрватскиот Сабор на РМ


Втор ден од посетата на Делегацијата на Одборот за европски прашања на Саборот на Република Хрватска во Македонија. Денеска таа ќе биде примена од претседателот на македонското Собрание Трајко Вељановски. Предвидени се и средби со пратеничката група на македонското Собрание за соработка со Парламентот на Хрватска, со претседателката на Комисијата за надворешна политика, Теута Арифи и со членовите на Комисијата.
XS
SM
MD
LG