Достапни линкови

logo-print

Состанок на првите луѓе на армиите на балканските земји


Делегација на АРМ предводена од началникот на Генералштабот Мирослав Стојановски, ќе учествува на третата Конференција на началниците на генералштабовите на армиите на балканските земји која што се одржува во Белград. Конференцијата ќе ја отвори српскиот министер за одбрана, Драган Шутановац.
XS
SM
MD
LG