Достапни линкови

logo-print

Сообраќајна несреќа во Египет - 15 загинати


Полициски извори од Египет соопштија дека 15 работници загинале откако автобусот во кој патувале се судрил со камион источно од Каиро. Несреќата се случила утрово на 30 километри од главниот град на Египет.
XS
SM
MD
LG