Достапни линкови

logo-print

Несреќа во рудник во Украина


Најмалку 21 лице се водат како исчезнати по несреќа во рудник во Украина. Новинската агенција Интерфакс соопшти дека во времето на несреќата во рудникот имало 48 рудари од кои 27 биле извлечени откако рудникот се затрупал. Во тек е операција за спасување на останатите настрадани.
XS
SM
MD
LG