Достапни линкови

logo-print

Зголемен бројот на настрадани од опожарената градинка во Мексико


Владин службеник потврди дека бројот на настрадани деца во пожарот во градинката во Сонора се искачил на 42 деца. Даниел Карам, претставник на Мексиканската администрација за социјална политика, изјави дека 33 лица се хоспитализирани со повреди од пожарот. Детската градинка, која се запали во петокот немала систем за гаснење на пожар ниту пак противпожарен аларм а во функција бил само еден противпожарен излез. Но и покрај тоа, зградата поминала на инспекција за безбедност во мај годинава.
XS
SM
MD
LG