Достапни линкови

logo-print

Пронајдени 17 тела од авионот на Ер Франс


Војската на Бразил соопшти дека се пронајдени 17 тела од авионот на Ер Франс кој се сруши во Атлански Океан минатата недела. Телата се пронајдени на 1200 километри североисточно од бразилскиот брег. Продолжува потрагата по црните кутии и преостанатите патници и членови на екипажот. До сега се пронајдени 22 тела, делови од авионот и дел од багажот на патниците.
XS
SM
MD
LG