Достапни линкови

logo-print

Нови барања за оставка на британскиот премиер Браун


Во Велика Британија се обновени повиците до премиерот Гордон Браун да си поднесе оставка, откако неговата Лабуристичка Партија доживена пораз на изборите за Европскиот Парламент. Лабуристите освоија само 15 насто од гласовите и се трети, по Конзервативците и Независната Партија. 6-мина министри од британската влада поднесоа оставки во минатата недела поради финасиски скандали.
XS
SM
MD
LG