Достапни линкови

logo-print

Барање за стопирање на продажбата на Крајслер


Три компании од Индиана, САД испратија заедничко барање до Американскиот Врховен Суд за стопирање на продажбата на акциите на „Крајслер“ на „Фиат“. Претставниците од компаниите за сега бараат да се замрзне постапката, со што би се овозможило обжалување на одлуката за продажба.
XS
SM
MD
LG