Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа ќе се врати на црната листа на САД ?


Државниот секретар Хилари Клинтон изјави дека Соединетите Американски Држави ја разгледува можноста да ја стават Северна Кореа на листата на спонзори на тероризам. Во интервју за телевизијава „АБЦ“, Клинтон рече дека очекува Обединетите Нации да изречат остри санкции против Пјонгјанг поради нуклеарниот тест кој властите го извршија минатиот месец.
XS
SM
MD
LG