Достапни линкови

logo-print

Задоволителен одзив на гласачи на изборите во Либан


Гласачките места во Либан се полни со гласачи, се наведува во официјалните извештаи за текот на изборите. Денеска во земјата се одржуваат парламентарни избори на кои се очекува тесна трка помеѓу коалицијата на чело со сунитскиот политичар Саад ал Харири, подржан од САД, и Шиитскиот Хизбалах кој ја има подршката од Иран и Сирија. Гласачките места се отворени до пет часот попладне, според централно европско време, а првичните резултати ќе бидат објавени вечерва.
XS
SM
MD
LG