Достапни линкови

logo-print

Пожар во Истамбул


Силен пожар избувна во хемиски институт во близина на Истанбул, јавија турските медиуми. Огнот пламнал по силната експлозија во магацин за материјали за изработка на бои во Диловаси, индустриска зона на 40 километри од Истанбул. Пожарникарските екипи за сега само делумно го изгаснаа пожарот. Штетите од пожарот се проценуваат на три милиони американски долари.
XS
SM
MD
LG