Достапни линкови

logo-print

Двајца полицајци загинаа во Пакистан


Бомбаш самоубиец нападна полициска станица во Исламабад, Пакистан. Во експлозијата загинаа двајца полицајци а неколкумина се повредени. За сега никој ја нема превземено одговорноста за нападот. Талибанските милитанти претходно се закануваа дека ќе почнат со напади во поголемите градови во земјата, како одговор на воената офанзива во долината Сват.
XS
SM
MD
LG