Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Израел ќе ги објасни владините безбедносни политки


Премиерот на Израел Бенјамин Нетанијаху најави дека идната недела ќе одржи говор во кој ќе ги објасни владините безбедносни политики. За сега не се знае кога точно премиерот ќе го одржи своето обраќање. Американскиот Претседател Барак Обама во четвртокот повтори дека САД има, како што рече, нераскинлива врска со Израел но посочи дека нема да им го сврти грбот на палестинците.
XS
SM
MD
LG