Достапни линкови

logo-print

Непознати причините за пожарот во детската градинка во Мексико


Се уште не се познати причините за пожарот во детската градинка во мексиканската држава Сонора. Бројот на жртви се искачи на 35 деца, откако шест починаа во болница. Настраданите се помлади од две години. Вкупно 142 деца се наоѓале во зградата кога настанал пожарот. Надлежните очекуваат дека бројот на жртви ќе расте.
XS
SM
MD
LG