Достапни линкови

logo-print

Пронајдени две тела на патници од авионот на Ер Франс


Бразилските власти пронајдоа две машки тела на патници од авионот на „Ер Франс“ кој во понеделникот се урна во Атлански Океан. Во авионот имало 228 патници и членови на екипажот. Екипите пребаруваат 200.000 квадратни километри од океанот. Истрагата околу причините за уривањето на авионот ја водат француските власти.
XS
SM
MD
LG