Достапни линкови

logo-print

Тројца убиени во Авганистан


Бомбаш самоубиец уби три лица во Спин Болдак во јужниот дел на Авганистан. Експлозијата настанала откако бомбашот го паркирал својот мотор пред ресторан во центарот на градот. Тројцата загинати се цивили а од експлозијата има и осум повредени.
XS
SM
MD
LG