Достапни линкови

logo-print

Природна катастрофа во Кина


Кинеската државна телевизија соопшти дека 26 лица настрадаа како последица на лизгање на земјиште во југозападниот дел на Кина. Спасувачките екипи успеале да спасат седум луца меѓу кои тројца се со посериозни повреди.
XS
SM
MD
LG