Достапни линкови

logo-print

Нуклеарна подморница ја бара Црната Кутија на исчезнатиот Ер Франс


Франција испрати нуклеарна подморница да го бара авионот на Ер Франс кој со 228 лица исчезна во понеделникот над Атланскиот Океан. Црната кутија е дизајнирана да емитува сигнал и до 30 дена. Лошото време како што се јавува ја попречува истрагата.
XS
SM
MD
LG