Достапни линкови

logo-print

Сменет украинскиот министер за одбрана


Украинскиот парламент денеска му изгласа недоверба на министерот за одбрана Јури Јекануров, близок соработник на претседателот Виктор Јушченко откако премиерот Јулија Тимошенко го обвини неговото министерство за корупција. Според украинскиот устав, шефот на државата ги именува министрите за одбрана и за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG