Достапни линкови

logo-print

Во Дагестан убиен министерот за внатрешни работи


Руските медиуми јавуваат дека министерот за внатрешни работи на руската република Дагестан бил убиен во денешниот снајпрески напад. Се прецизира дека врз него било стрелано кога присуствувал на една свадба во главниот град Макачкала.
XS
SM
MD
LG