Достапни линкови

logo-print

Турска воена акција против курдските бунтовници


Турските сили за безбедност, поддржани од хеликоптери, започнале операција против курдските бунтовници во областа Шернак, во Југоисточна Турција, јавуваат агенциите. Притоа, како што се додава, биле повредени тројца војници. И во соседната област Хакари имало престрелка меѓу бунтовниците на Курдската работничка партија и турските војници.

XS
SM
MD
LG