Достапни линкови

logo-print

Романија означи крај на мисијата во Ирак


Воениот контингент на Романија денеска го означи крајот на активностите во Ирак со свечена церемонија која се одржа во воена база во јужниот дел на земјата. Пред војниците се обрати претседателот на Романија Траиан Басеску. До сега во Ирак загинаа тројца војници од Романскиот контингент кој брои 350 војници.
XS
SM
MD
LG