Достапни линкови

logo-print

Косово стана земја членка на Светската Банка


Косово денеска стана дел од Светската Банка, изјави премиерот Хашим Тачи. Тој појасни дека „бордот на директори на Светска Банка усвоил резолуција за приемна Република Косово во организацијата“. Делегација на косовската Влада за неколку дена ќе отпатува за Вашингтон за да ги потпише документите за примем во меѓународната организација, најави косовскиот премиер.
XS
SM
MD
LG