Достапни линкови

logo-print

Полска го одбележува падот на комунизмот


Полска денеска ја одбележува дваесет годишнината од падот на комунизмот. На четврти јуни 1989 година полските државјани изгласа победа за Солидарното движење, што доведе до пад на комунизмот во Полска а подоцна и во другите земји во Источна Европа.
XS
SM
MD
LG