Достапни линкови

logo-print

Ослободени заложници во Пакистан


Пакистанската армија соопшти дека повеќе од 40 ученици и вработени биле ослободени од заложништво, откако талибански милитанти ги запоседнаа минибусите во кои патуваа во понеделникот. За сега не се знае дали заложниците биле пуштени од талибанците или биле ослободени во воена операција.
XS
SM
MD
LG