Достапни линкови

logo-print

Деветмина убиени во експлозија на бомба во Багдад


Експлозија на бомба уби девет луѓе во шиитска населба во Багдад. Зачестените бомбашки напади во јавноста покренаа сомнежи за способноста за брзо реагирање на ирачките трупи, во услови кога американските војници се повлекуваат од земјата. СИте амњерикански војници треба да заминат од земјата до 2011 година.
XS
SM
MD
LG