Достапни линкови

logo-print

Болести им се закануваат на раселените во Пакистан


Обединетите Нации предупредија на можно избивање на болести помеѓу два милиони внатрешно раселени пакистанци кои мораа да ја напуштат долината Сват поради воени судири помеѓу војската и талибанските милитанти. Даниел Бејкер од Фондот за население при Обединетите Нации изјави дека меѓу овие луѓе може да се рашират болести како маларија, менингитис и други инфекции.
XS
SM
MD
LG