Достапни линкови

logo-print

Говор на Обама за подобри односи со муслиманскиот свет


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Каиро ќе го одржи долгоочекуваниот говор за односите меѓу САД и муслиманскиот свет. Обама во Египет ќе пристигне од Саудиска Арабија во рамките на неговата турнеја по Блискиот Исток, на која ќе се обиде да ги подобри односите на САД со муслиманските земји. Пред патувањето тој изјави дека кај муслиманскиот свет постојат заблуди за САД, но и оти на Запад постојат заблуди за муслиманскиот свет.
XS
SM
MD
LG