Достапни линкови

logo-print

Британските сили застрелаа талибански лидер


Британското министерство за одбрана соопшти дека воените трупи на Британија убиле талибански лидер. Мулах Мансур, како што тврди британското министерство, бил застрелан при напад со хеликоптер во провинцијата Хелмад.
XS
SM
MD
LG