Достапни линкови

logo-print

Обама пристигна во Саудиска Арабија


Американскиот претседател Барак Обама пристигна во Саудиска Арабија, неговата прва дестинација во мисијата да ги подобри односите на САД со исламскиот свет. По средбата со Кралот Абдула, Обама заминува за Египет.
XS
SM
MD
LG