Достапни линкови

logo-print

Црните кутии можеби нема да бидат пронајдени


Претставници на француското цивилно воздухопловство изјавија дека црните кутии од авионот на Ер Франс кој исчезна во Атлански Океан можеби никогаш нема да бидат пронајдени. Авионот „Ербас А330“ исчезна во понеделникот со 228 патници и членови на екипажот. Патролите пронајдоа остатоци во водите на атлантикот на 650 километри од бразилскиот брег.
XS
SM
MD
LG