Достапни линкови

logo-print

Десетмина убиени во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека десет лица се убиени во експлозија на бомба поставена покрај пат во источниот дел на земјата. Загинатите биле вработени во приватна фирма за осигурување кои работеле со американски трупи. За сега не се знае дали загинатите патувале со американски војници кога нивното возило било погодено од експлозијата.

XS
SM
MD
LG