Достапни линкови

logo-print

Американска помош за бегалците во Пакистан


Американскиот специјален пратеник Ричард Холбрук денеска е во Пакистан за да ја интензивира помошта за околу два ипол милиона луѓе кои беа принудени да бегаат поради владината офанзива врз талибанците на границата со Авганистан. Соединетите држави ја поддржаа пакистанската акција што од друга страна предизвика хуманитарна криза која би можело да ја намали поддршката на јавноста во Пакистан во борбата против талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG