Достапни линкови

logo-print

Пронајдените делови биле од авионот на Ер Франс


Продолжуваат напорите за откривање на остатоците од авионот на Ер Франс кој се урна над Атлантикот со 228 патници и членови на екипажот. Вчера бразилското воено воздухпловство соопшти дека биле пронајдени делови од леталото. Експертите сметаат дека никој не го преживеал падот на Ербасот 330 во понеделникот неколку часа по летнувањето од Рио Де Жанеиро за Париз. Се претпоставува дека до несреќата дошло поради лошите временски услови.
XS
SM
MD
LG