Достапни линкови

logo-print

Средба на Саркози со шефот на иранската дипломатија


Францускиот претседател Никола Саркози денеска во Париз ќе се сретне со Министерот за надворешни работи на Иран Манушер Мотаки, со кого ќе разговара за иранската нуклеарна програма. Обединетите Нации го санкционираа Иран поради нуклеарната програма. Иранските власти, од друга страна, тврдат дека програмата за производство на збогатен ураниум не е наменета за производство на нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG